Zestawy mebli ogrodowych

Gdy nadchodzą ciepłe dni, siedzenie w domu jest mało przyjemne i z reguły wolne chwile spędza się w ogrodzie. Nie oznacza to braku wygody, a tym bardziej corocznego kupowania nowych mebli. Przy odpowiedniej konserwacji krzesełka czy stoły nadają się do używania przez kilka lat. Na rynku są dostępne także zimowe meble ogrodowe, wykonane z technorattanu, jednak komplety mebli wykonane z tego materiału do tanich nie należą, bo kosztują co najmniej 3000 zł.

Niedrogie wydają się zestawy mebli wiklinowych, które do kupienia są często na internetowych portalach aukcyjnych. Warto jednak dokupić do nich ogrodowy parasol, który ochroni meble przed deszczem. Może się jednak zdarzyć, że koszt parasola będzie zbliżony do ceny mebli wiklinowych, kosztujących kilkaset złotych. Dlatego mało kto decyduje się na taki zakup. Najczęściej kupowane są plastikowe meble ogrodowe, dostępne głównie w supermarketach, po cenach promocyjnych.

Plastikowe krzesełka i stoliki, w cenie po kilkadziesiąt złotych każdy, nie zapewniają trwałości, ale zazwyczaj są używane przez wiele lat. Ścierają się i ciężko je doczyścić, nie mniej na plastikowym krzesełku można śmiało siedzieć kilka godzin. Ponadto są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych – w kolorze bordowym, białym czy zielonym. To oczywiście najtańsza opcja, ale na szczęście są też inne meble do wyboru, droższe niż plastikowe, ale kilkukrotnie tańsze niż rattanowe. Są to stoły i krzesła z drewna akacjowego, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Cena stołu i czterech krzeseł przekracza jednak 1400 zł.

Poza stołami, krzesłami i parasolami w ogrodzie można znaleźć jeszcze inne elementy umeblowania. Należy do nich hamak, który da się kupić za około 50 zł, przy czym mocowania do niego kosztują drugie tyle. Czy jest to niewielki wydatek? W przeciwieństwie do kompletu ogrodowych mebli wypoczynkowych, taki zakup nie nadszarpnie naszej kieszeni, a dostarczy niezapomnianych wrażeń i urozmaici nasz ogród.