Wystrój pokoju nastolatka

Młody człowiek o zmiennych potrzebach i upodobaniach decyduje się z reguły na meble barwne, praktyczne i raczej prostolinijne. Mało który nastolatek lubuje się w meblach stylizowanych na antyczne czy bardzo nowoczesne. Dba on raczej o to, by nie zabrakło mu miejsca, by miał to, co najpotrzebniejsze. Najważniejsze dla młodzieży elementy mebli składają się w niedrogie zestawy, wbrew pozorom tańsze niż meble dziecięce.

Najtańsze meble młodzieżowe to segmenty składające się z szafek i biurka lub szafek i łóżka. To, czego brakuje w zestawie, łatwo można odnaleźć w wielu sklepach i dokupić. Najpopularniejszym modułem jest biurko, nad którym znajdują się szafki i półki i po którego bokach są dwie szafy – dwudrzwiowa i jednodrzwiowa lub regał. Cena takiego kompletu oscyluje wokół 700 zł. Do wyboru są różne wersje kolorowe, najczęściej jest to buk z elementami błękitu, pomarańczy itp.

Cena mebli młodzieżowych wzrasta wraz z ich wielkością i z powodu rzadziej spotykanej wersji kolorystycznej. Za segment, w którym po obu stronach biurkach znajdują się dwudrzwiowe szafy oraz dodatkowo jeden regał, wykonany w kolorze olchy, zapłacimy już dwa razy więcej, bo 1400 zł. Oczywiście nie jest to dużo, ale za niewielkie pieniądze da się kupić jedynie meblościanki. Jeśli bardziej odpowiednia byłaby szafa narożna, bez względu na to, czy będzie wykonana z olchy czy z buku, na komplet mebli lepiej uszykować około 2000 zł.

Mebli młodzieżowych najlepiej szukać w niewielkich sklepach meblowych. Oferują one najpopularniejsze zestawy, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. Prostą meblościankę kupimy tu za kilkaset złotych, natomiast za nieco ponad 1000 zł dostępne są półkotapczany, które są oszczędnością zarówno miejsca, jak i pieniędzy, bo same meble do sypialni są droższe niż szafy. Tanie meble młodzieżowe można kupić i zamówić u m.in. takich firm, jak PPUH “INTER MEBLE” czy MEBLE.PL Sp.z o.o.