Projekt gabinetu dyrektora

Kto nigdy nie marzył o własnym gabinecie urządzonym w antycznym stylu, albo wręcz przeciwnie – w zupełnie nowoczesnym? Taka myśl przebiega przez głowę, ale szybko włącza się światełko, które mówi – to nie takie tanie. Meble biurowe jednak wcale nie muszą być bardzo drogie. Na rynku nie brakuje producentów, którzy oferują nie tylko tanie biurka gabinetowe czy krzesła, ale także zestawy mebli biurowych. Co więcej, są oni otwarci na negocjacje cen. Tanie biurka dostępne są również w punktach z meblami używanymi.

Biurka, ich zestawy dla zespołu pracowników, komody i regały wchodzą w skład najtańszych zestawów. Wbrew pozorom, niska cena nie musi oznaczać słabej jakości. Wykonane są one często z płyt melaminowanych oklejanych ABS, natomiast nóżki wykonane są z metalu, co zwiększa stabilność biurowych mebli. Cena zależy m.in. od ilości wykorzystanego materiału, dlatego do najtańszych należą biurka ze stelażem, a także proste biurka złożone z czterech płyt. Cena takich mebli rozpoczyna się średnio od 250 zł i wzrasta wraz z wielkością mebla.

W wielu biurach podstawowe meble jednak nie wystarczą i konieczne jest zakupienie stolików okolicznościowych, a zwłaszcza stołów konferencyjnych. Tu cena jest już bliższa kwocie 500 zł, jeśli wygodniejszy będzie stół prostokątny. O ponad 100 zł tańsze są stoliki zaokrąglone o małych rozmiarach 140*80 cm. Do tego dokupuje się często łączniki i dostawki, których cena oscyluje od 150 do 250 zł. W biurze nie może zabraknąć również szaf, zwłaszcza segregatorowych, bądź regałów, które w zależności od wysokości mebla, kosztować mogą zarówno 300 zł, jak i 600 zł.

Często bardziej opłacalne, zamiast dobierania poszczególnych mebli biurowych, jest wybranie zestawu modułowego do biura. W jego skład może wchodzić stół konferencyjny z fotelami, czy też mini biurka komputerowe. Oczywiście należy rozróżnić tu meble biurowe od gabinetowych, gdyż z całą pewnością niewielkie kwoty pieniędzy starczą raczej na te biurowe. Na szczęście jest w czym wybierać, bo firmy prześcigają się w ofertach, proponując meble jednocześnie tanie i dobre jakościowo. Tanie meble biurowe można znaleźć w sklepach Boomsystem, MBT, Cayenne czy Azco.